Nezbytnou součástí přípravy vrcholových i hobby sportovců musí být kompenzace přestíženého svalového aparátu. Především profesionálové si uvědomují nutnost péče o tělo. Sport Academy je dobrým partnerem sportovním klubům a hobíkům, kteří si tuto nutnost uvědomují a chtějí zlepšovat odolnost a výkonnost svých svěřenců.

Předzápasovou přípravu, sportovní tréninky I kondiční přípravu doplňují individuálně připravená zdravotně orientovaná cvičení pod dohledem specialisty, zaměřená na individuální omezení jednotlivých hráčů.

 

Trenéři, fyzioterapeuté spolu se zátěžovým diagnostikem tvoří dobře sehraný tým, který sdílí informace ze svých odvětví a spolupracuje při sestavování tréninkových programů.

 

K pozitivnímu účinku kompenzačního cvičení dochází pouze při provádění cviků přesným způsobem pod dohledem zkušeného odborníka.
Pro začátek moderního tréninku kompenzačních cvičení není nikdy dost brzy. Je důležité zajistit dětem, mladým sportovcům, včasnou péčí zdravý vývoj a rovnoměrný rozvoj organismu. Pokud se o sportovní talenty začneme starat až v dorosteneckých či seniorských kategoriích, vlastně už jen doháníme, co jsme dříve zanedbali.
Pracujeme ve shodě a úzké spolupráci s vedením sportovních klubů. Navazujeme na sportovní trénink a vhodně jej doplňujeme. 

Cílem sportovní přípravy je vysoká výkonnost a trénovanost jednotlivců a týmu v seniorské kategogii, na kterou musí být vyvýjející se organismus komplexním tréninkem výborně připraven.
Profesionální doplnění hokejového tréninku nabízíme a doporučujeme od žákovských kategorií.

 

Testujeme
Provádíme pravidelné testování svalových dysbalancí prostřednictvím individuálního fyzioterapeutického vyšetření, na jehož základu sestavujeme a dále upravujeme tréninkové cykly kompenzačních cvičení - www.cardiolab.cz.

 

Pravidelné tréninky
Nabízíme pravidelné kompenzační tréninkové jednotky bezprostředně navazující na sportovní přípravu.

 

Semináře
Připravíme jednorázový názorný workshop, nebo sadu seminářů na dané téma s cílem získat teoretické základy o fungování lidského organismu v pravidelné tréninkové zátěži a praktické osvojení kompenzačních a regeneračních metod.

 

Tréninkové kempy
Kompenzační cvičení jako součást letního či zimního přípravného kempu.

 
 
 
Sport Academy 2015© - created by Studio Popo