ATLETIKA

 

Stručný popis
Atletika je pro všechny, kdo rád běhá, skáče, hází a hraje si. Děti seznámíme se základy atletiky pomocí her, soutěží a zábavných cvičení. Naučí se principy základnách atletických dovedností, tzn. běhu, skoku a hodu za pomocí speciálního náčiní pro děti, jako např. mini raketky, různě velké překážky, kroužky, míčky, kloboučky atp.

Atletika je olympijský sport číslo jedna a přezdívá se jí „královna všech sportů“. Učí cílevědomosti, houževnatosti, vytrvalosti. Snad žádný jiný sport nenabízí tak širokou škálu možností. Vrhy a hody rozličným náčiním, běhy krátké, dlouhé, do vrchu, přespolní či přes překážky, skoky do dálky i výšky, sportovní chůze či víceboje, které všechny dovednosti unikátně kombinují. Každý si tak může najít oblast, která mu sedí a v níž se bude moci realizovat.

 

Přínos dětem
Žádné soudy, dohady a náhody. Základním rysem atletiky je její měřitelnost postavená na tak objektivních veličinách jako jsou metry a vteřiny. Vítězí ten, kdo je v cíli nejrychleji či dohodí nejdál, nikoliv ten, komu straní rozhodčí.

 

Curriculum
Rozvoj běhu, skoku, hodu, vrhu, koordinace. Trénink atletických disciplín. Seznámení se s pravidly atletiky.

 

Věkové kategorie:  6-8 let, 9-12 let
Max. počet dětí na jednoho instruktora:  7 dětí.
Chci se přihlásit na atletiku

 

Domluvte individuální tréninky na stadionu Přátelství (Praha 6), nebo na hřišti Na Marjánce (Praha 6).
AKTUÁLNÍ TERMÍNY:

  • PONDĚLÍ, 15:30 - 16:30, 6-9 let, stadion Přátelství
  • PONDĚLÍ, 16:30 - 17:30, 9-12 let, stadion Přátelství

 

 
 
 
Sport Academy 2015© - created by Studio Popo