<<< zpět


Doplňte sportovní přípravu dětí o gymnastiku


Doplňte sportovní přípravu dětí o gymnastiku

Máte doma malého perspektivního sportovce, který má několikrát týdně trénink a na doplňkové sportovní aktivity během pracovního týdne už času nezbývá?

Přiveďte ho na naší pravidelnou gymnastickou lekci do haly na Dlabačově. Cvičíme každou neděli od 10:00 do 12:30, nebo po obědě 13-15h. Individuální lekce nabízíme nově také v sobotu mezi 13-16h.  
Nejen, že se v lekci naučí spoustu nových cviků, zacvičí si na všech gymnastických nářadích, ale hlavně také zábavnou formou zapojí celý pohybový aparát, zpevní střed těla a rozvine nové pohybové dovednosti.

Skvělá doplňková aktivita k pravidelnému sportovnímu tréninku!


Mám zájem o nedělní otevřené lekce gymnastiky

 

Nedělní gymnastické cvičení je zaměřené na kompenzaci jednostranného zatěžování pohybového aparátu.

Jednostranné zatěžování vybranou sportovní disciplínou vede ke svalové dysbalanci a ta následně ke špatnému držení těla a dalšímu fixování špatných pohybových návyků. Tyto zažité stereotypy pak dále prohlubují jednostranné přetěžování a tento zacyklený kruh může mít pro sportovce hned dvojitý negativní dopad. Za prvé může vést k bolestem, funkčním poruchám a při dlouhodobém působení i k změnám na pohybovém systému, tedy ke zdravotním problémům.

 

Slavní vrcholový sportovci uvádí velký počet aktivit a kompenzačních cvičení, které do svých tréninkových příprav zařazují. Jedná se např. o cvičení s vlastní vahou těla bez náčiní i s ním (např. závěsný systém TRX, bosu, velké balanční míče, apod.), různé vodní sporty, velmi oblíbenou jógu, bojové sporty a mnoho dalších. Není novinkou, že speciálně u dětí by se měl trénink vést převážně všestranně a vyhýbat se pouze jednostranné zátěži. Mělo by se dbát na rozvoj všech sportovních dovedností a až v pozdějším věku začít se specializací. Ve výsledku to pozitivně ovlivní výkon sportovce a jeho budoucí kariéru.

 

 
 

kontakt


ilovesport@sportacademy.cz

Mgr. Jan Hnilička
CEO, Sports Coach & Consultant
+420 777 274 275
jan.hnilicka@sportacademy.cz
facebook youtube instagram newsletter newsletter
 
Sport Academy 2015© - created by Studio Popo